Členovia Katedry filozofie spoločne so študentami na pôde Filozofického ústavu SAV

Dňa 24. apríla 2025 sa na pôde Filozofického ústavu SAV uskutočnila pod záštitou riaditeľa FiÚ SAV doc. Mgr. Richarda Sťahela, PhD. a veľvyslanca SR v ČR prof. Dr. Phil. Martina Muránskeho, PhD. pri príležitosti 50. výročia Helsinskej konferencie konferencia k plánovaným zmenám Ústavy SR.
Konferencie sa zúčastnil štátny tajomník doc. JUDr. Milan Hodás, PhD. z Ministerstva spravodlivosti SR, doc. JUDr. Branislav Fábry, PhD. z Univerzity Komenského v Bratislave, doc. JUDr. Ján Štefanica z Katedry filozofie FHV UNIZA a JUDr. David Kolumber, Ph.D z Masarykovej univerzity. Podujatie moderoval Mgr. Jakub Švec, PhD. Konferencie sa zúčastnili a aktívne kládli otázky študenti a doktorandi z Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a z Fakulty humanitných vied Žilinskej univerzity v Žiline. Z identických pracovísk sa podujatia zúčastnili aj pedagogickí a výskumní zamestnanci, členovia katedier, študenti a doktorandi, taktiež členovia organizujúceho oddelenia Filozofického ústavu, t. j. Oddelenia výskumu normativity a ľudských práv.
Podujatie sa uskutočnilo v rámci riešenia projektu VEGA 2/0118/24 Sociálna povaha normativity ako východisko vysvetlenia vzťahu individuálnej a kolektívnej autonómie. Súčasťou konferencie bol aj workshop a diskusia o dopadoch a motiváciách plánovaných zmien Ústavy SR. V poobednom programe vystúpil s pozvanou prednáškou JUDr. David Kolumber, Ph.D s témou "Ľudské práva a ich normatívne zdroje v Československu".
Ďakujeme všetkým zúčastneným za aktívnu účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutie.
© 2020 | Katedra filozofie | Fakulta humanitných vied Žilinskej univerzity v Žiline | Login