Vývoj slovenskej štátnosti

Vážení študenti, vážení kolegovia a zamestnanci UNIZA, dovoľujeme si zdielať s Vami článok od doc. JUDr. Jána Štefanicu, PhD.

Vývoj slovenskej štátnosti - vybrané kapitoly I.
Pútavá, autentická vysokoškolská učebnica, ktorá otvára a vysvetľuje mnohé známe, ale aj takmer zabudnuté kľúčové momenty v modernej histórii Slovenska.
Úplne nová publikácia člena Katedra filozofie FHV UNIZA doc. JUDr. Jána Štefanicu, PhD. je v slovenskom priestore unikátnym projektom, ktorý čitateľa vtiahne do často krát nepoznaných a turbulentných udalostí politického a právneho vývoja Slovenska. Clevelandská dohoda, Pittsburská dohoda, Washingtonská deklarácia, Prvá Československá republika a jej ťažké postavenie v regióne strednej Európy, Druhá svetová vojna, SNP, vývoj Slovenska po roku 1948 a ešte omnoho viac.

Učebnica je pre všetkých študentov aj verejnosť voľne dostupná na autorovom profile Research gate: