Noc výskumníkov 2019

Pre návštevníkov podujatia budú v Žiline pripravené dva stánky Fakulty humanitných vied Žilinskej univerzity v Žiline. Prvý z nich sa zameriava na prezentáciu objektov kultúrneho dedičstva prostredníctvom rozšírenej a virtuálnej reality. Okrem možnosti prezerania objektov v 3D cez smartfón, sa návštevníci dozvedia aj množstvo zaujímavých historických informácií. Prostredníctvom VR headsetu bude vo vedeckom stánku dostupná i interaktívna prezentácia keltskej dediny, ako aj možnosť nahliadnuť do bohato zdobenej hrobky egyptskej kráľovnej. Aj druhý z chystaných stánkov prezentuje humanitné vedy moderne, zábavne a ... (pokračovanie na www.nocvyskumnikov.sk)